PLEKSİ KESİM VE BÜKÜM

Reklam ve tabela sektöründe kullanılan pleksi malzeme, çeşitli ölçülerde kesilmekte ve farklı şekillere döndürülmektedir. Polimetil adı verilen bir petrokimya ürünü olarak da tabir edilmektedir. Pleksi kesim ve büküm işlemleri, lazer destekli programlar ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca saydam ve yarı saydam olmak üzere iki farklı şekilde üretilebilmektedir. Geçirgenlik katsayı ise, hiç denilecek kadar düşüktür. 1 ila 5 milimetre kalınlığa kadar temin edilebilmektedir. Pleksi kesim ve büküm işlemleri, Alanya reklam firması tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tabela üretimlerinde kullanılan pleksiler, talep edilen tüm şekillere çevrilebilmektedir. Ayrıca Alanya reklam, farklı renklerde de pleksiler temin edebilmektedir. Sağlanan lazer kesim desteği sayesinde, tasarımın daha hızlı ve kolay bir şekilde oluşması sağlanmaktadır. Her türlü sektöre özel imalatlarda gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Alanya reklam, CNC makineleri kullanmak yerine tüm pleksi kesim ve büküm işlemlerini lazer programları ile gerçekleştirmektedir.

Pleksi Özellikleri

Her türlü şekle kolay bir şekilde dönüştürülebilen pleksi malzemelerin ısı mukavemeti oldukça düşüktür. Bu nedenle de oksijen veya plazma gibi biçimlendirme teknikleri ile şekilde verilmesi mümkün değildir. Yenilen teknoloji sayesinde pleksi kesim ve büküm işlemleri ışınlar yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Işın genliği sayesinde de istenilen şekillerde kesilebilmekte ve çok kısa bir süre içerisinde de kullanıma hazır bir hale getirilmektedir. Pleksi kesim teknolojisinin hassasiyet oranları da oldukça yüksektir. Alanya reklam firması, kesim işlemleri sırasında uygun ölçüleri özenle hesaplamaktadır. Ayrıca lazer kesin desteğinin hata oranı da oldukça düşüktür. Herhangi bir detaylı çizim yapabilen lazer teknolojisi, logo, harf ve pleksiglass tasarımlarını da kolaylaştırmaktadır. Bu teknoloji sayesinde de gösterişli ve şık görseller oluşturulmaktadır. Dolasıyla reklam ve tabela sektörünün vazgeçilmez bir parçasıdır.

Pleksi Kesim Ve Büküm Fiyatlar

Pleksi lazer ve kesim fiyatları, işin niteliğine ve projenin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Ancak Alanya Dizayn Reklam olarak, makul rakamlar ile hizmet vermekteyiz. Tüm kesin ve pleksi tabela üretimleri kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Sizde hemen firmamız ile iletişime geçebilir ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.